Kiedy światło dzienne ujrzał album „Places”, Lou Doillon na dobre zwróciła się w stronę muzyki. Płyta uzyskała status podwójnej platyny w rodzinnej Francji, a trasa koncertowa zaprowadziła ją na najważniejsze światowe sceny. Jej ostatni krążek pt. „Lay Low”, który trafił na sklepowe półki w październiku ubiegłego roku powstawał w Montrealu, głównie ze względu na współpracę z Kanadyjczykiem Taylorem Kirkiem znanym z Timbre Timbre. Francuska sięga na nim po akustyczną gitarę, która stała się punktem wyjścia dla przesiąkniętych emocjami utworów.

Kim tak właściwie jest Lou Doillon? Do momentu wydania jej debiutanckiego krążka, czyli do 2012 roku, postrzegana była przede wszystkim jako świetnie zapowiadająca się aktorka i modelka. Córka Jane Birkin i Jacquesa Doillona, przyrodnia siostra, piosenkarki i aktorki Charlotte Gainsbourg. Do pójścia w stronę muzycznej kariery namówił ją znajomy jej matki, słynny francuski producent muzyczny, Étienne Daho. Jak przyznaje sama Lou, jej pasją od zawsze była muzyka.

Teraz ta niezwykle piękna, ale też utalentowana artystka przyjeżdża na pierwszy koncert w Polsce, który odbędzie się już 12 marca w warszawskiej Proximie.

Kiedy: 12 marca
Gdzie: Warszawa, Klub Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99)
Start: 20:00
Bilety: 69/80 PLN

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów