Kolejna odsłona koncertowego cyklu B90 już w te niedzielę przyciągnie fanów jazzu, który z perspektywy leżaków będą mogli oglądać występ wyjątkowego duetu.

Znany z nietuzinkowych pomysłów i niezwykłej kreatywności, czołowy polski muzyk jazzowy Adam Pierończyk zaprosił do współpracy jednego z najwybitniejszych i najważniejszych kontrabasistów w historii muzyki jazzowej – Miroslava Vitousa. Już 28.02 w B90 muzycy zaprezentuje materiał ze wspólnego wydawnictwa „WINGS”.

Legendarny czeski kontrabasista w latach 60-tych otrzymał stypendium Berklee College of Music i wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Podbił tamtejszą scenę muzyczną i nawiązał współpracę m.in. Milesem Davisem, John’a McLaughlin, Herbie’ego Manna czy Kenny’ego Kirklanda. Przez ten czas wypracował sobie rozpoznawalne, niezwykle głębokie i mocne brzmienie oraz wyobraźnię muzyczną jako kompozytor, aranżer oraz producent.

Z kolei Adam Pierończyk znany jako jeden z „największych innowatorów w polskim jazzie”, koncertujący na całym świecie, w roku 2015 po raz jedenasty został „Najlepszym Saksofonistą Sopranowym” według magazynu Jazz Forum. Dwukrotny laureat nagrody Fryderyk jako Jazzowy Muzyk Roku oraz za Jazzowy Album Roku, pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Teraz wykorzystuje swoje zdolności w unikatowych kolaboracjach.

Kiedy: 28 lutego
Gdzie: Gdańsk, B90 (ul. Doki 1 )
Start: 18:00
Bilety: 50 PLN

Nie ma więcej wpisów