Żyjemy w czasach, kiedy muzyczny gatunek określany jako „pop” stał się raczej obelgą niż kategorią ułatwiającą zrozumienie muzycznego świata. W czasach, kiedy nawet artyści mainstreamowi, którzy do tej pory swobodnie czuli się z tą metką, uciekają od niej dodając przynajmniej przedrostek „indie”. Teraz, kiedy pop i główny (i niestety kiepski) nurt uznawane są za synonimy, jest jedna artystka, która głośno i z dumą obwieszcza światu, ze chce tworzyć muzykę popową.

Charli XCX od początku nie wstydzi się swojego zamiłowania do przyjaznych dźwięków i nieco kiczowatej mody przełomu wieków. Konsekwentnie buduje wokół tego swój wizerunek, czego najlepszym dowodem była zeszłoroczna płyta „Sucker”. Bezwstydnie cukierkowa w aranżacji i oprawie graficznej, odważnie agresywna w warstwie tekstowej. Wyglądało to, jak atak na vacat pop-punkowej księżniczki zwolniony już przez Avril Lavigne, niegdyś biegającą z różową czaszką na piersi. Kolejne single pomogły jej osiągnąć ten tytuł. XCX nie postanowiła jednak spocząć na laurach.

W blokach startowych czeka już kolejne wydawnictwo w dorobku młodej Brytyjki, będący owocem tego, co nazywa najbardziej twórczym okresem w jej dotychczasowym życiu. Przedsmakiem albumu długogrającego jest epka „Vroom Vroom” w całości wyprodukowana przez sensację ostatnich miesięcy, magika komputerowych dźwięków – Sophie. Całość brzmi wprost genialnie, soczyste, mocne, łamane bity poprzeplatane delikatnymi, balladowymi wręcz refrenami. Feerię barwnych dźwięków uzupełnia rozdwojony wokal samej Charli, raz cukierkowo przyjazny, innym razem ociekający agresją. Prawdziwą perełką tego materiału jest kawałek „Trophy”,, w którym użyto cytatu ze słynnego „Pulp Fiction”.

Epka oraz album zostaną wydane przez Vroom Vroom Recordings, nowo założoną przez Charli XCX wytwórnię, która skupiać ma się na artystach tworzących eksperymentalny pop. Już teraz dla wytwórni tworzą Rivrs i CuckooLander.

Nie ma więcej wpisów