10   +   3   =  

Pół roku temu wystartowali z akcją crowdfundingową wspierającą wydanie ich szóstego studyjnego albumu. Misja powiodła się, teraz George Dorn Screams wyląduje na „Spacji kosmicznej”, bo taki tytuł będzie nosił kolejny krążek.

Płyta swoją internetową premierę będzie miała 18 marca. Pierwszym fragmentem albumu jest udostępniony utwór „Culprit Comfort” z gościnnym udziałem amerykańskiego songwritera Krista Kruegera, znanego z projektów Southerly czy Yardsss. Muzycy po raz pierwszy spotkali się kilka lat temu na Low-Fi Festivalu w Bydgoszczy. Wtedy udało się nawiązać kontakt, który przy okazji nowego albumu przerodził się w muzyczną współpracę. W utworze Krist wciela się w rolę wokalisty.

Utwór jest intrygującą zapowiedzią krążka, po którym właściwie nie wiadomo czego się spodziewać. Do tej pory George Dorn Screams byli oszczędni w słowach i przez ostatnie kilka miesięcy mocno skupiali się na nagraniach. W udostępnionym nagraniu słychać wielowarstwowe, przestrzenne partie gitarowe, tak bardzo dla nich charakterystyczne. Przy okazji ostatniego wydawnictwa „Ostatni dzień” grupa sięgnęła też po raz pierwszy po polskie teksty. W przypadku „Spacji kosmicznej” na razie jedyne co mamy, to pewność, że warto czekać.

Nie ma więcej wpisów