W sierpniu 2015 roku Kraków Live Festival powrócił w odmienionej formie po dwunastomiesięcznej przerwie. Przeniesiony na Błonia o mniejszej pojemności, za to silny programem jak nigdy. Wystarczy wspomnieć, że największymi gwiazdami był Kendrick Lamar oraz grupa Foals, zaś trzy dni muzyki obfitowały w koncerty takich perełek jak Ratatat, Aurora czy TV on the Radio. Dziewiąta edycja Live Festivalu była niewątpliwym sukcesem. Tym bardziej czekaliśmy na pierwsze informacje o tegorocznej edycji.

Dziś poznaliśmy w końcu szczegóły organizacyjne Kraków Live Festival 2016. Odbędzie się on w dniach 19-20 sierpnia. W tym roku impreza powróci na stare i dobrze wspominane miejsca, czyli do krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jak zaznaczają organizatorzy, jest to sytuacja wyjątkowa, nie poznaliśmy jednak jej powodu. Zrodziło to spekulacje na temat poziomu gwiazd, które zawitają do stolicy Małopolski, fani sugerują, że może być to ktoś z naprawdę wysokiej półki.

Informacja o KLF budzi również inne spekulacje. Alter Art ogłosił właśnie daty swojej drugiej imprezy, zaś nadal niepokojąco milczy ta trzecia, adoptowana do ich portfolio. Zgodnie z informacjami z grudnia 2015, Orange Warsaw Festival ma odbyć się w pierwszy weekend czerwca, czyli za równo trzy miesiące. Tymczasem wszystkie media oraz organizator zgodnie milczą na temat losu tej imprezy.

W gorącym okresie festiwalowych ogłoszeń, do stawki dołączył jeszcze jeden mocny gracz. Kraków Live Festival swoje pierwsze gwiazdy ujawni już w połowie marca.

Nie ma więcej wpisów