Ich koncert bez wątpienia można zaliczyć do najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku. Jedynym jak do tej pory występem na X edycji Tauron Festivalu zdobyli serca polskiej publiczności, która na szczęście nie musiała zbyt długo czekać na ponową wizytę Kiasmos.

Choć Kiasmos powstało już w 2009 roku, szerszej publiczności dali o sobie znać debiutanckim albumem dopiero w 2014 roku, którym od razu zapewnili sobie miejsce wśród najciekawszych nowych projektów na scenie elektronicznej. Muzycy w kompozycjach wykorzystali swoje osobiste preferencje i punkty wspólne, aby stworzyć zupełnie nową jakość i tym samym zyskać koncepcyjną spójność. Dzięki temu materiał brzmi świetnie nie tylko w wersji studyjnej, ale także koncertowej.

„Postanowiliśmy nagrać ten album od podstaw, tak żeby w efekcie stał on się jedną całością, a nie zbiorem pojedynczych utworów. Bardzo się cieszę, że miałem okazję nagrać materiał, którym mogłem zbadać nowe muzyczne terytoria, inne niż te, do których przywykłem.” – mówi Ólafur Armalds.

15 kwietnia w warszawskiej Progresji Kiasmos zaprezentuje swój live set zawierający utwory także z EP-ek „Looped” i najnowszej wydanej w listopadzie minionego roku „Swept”. Przedsmak tego, co w będzie działo się w Progresji można znaleźć na nagraniu z sesji dla KEXP.

Kiedy:15.04
Gdzie: Warszawa, Progresja Music Zone
Start: 20:00
Wstęp: 99/110 PLN

Nie ma więcej wpisów