Co roku Konferencja Muzyczna Audioriver przyciąga tłumy nie bez powodu. Organizatorzy dokładają starań, aby stworzyć program, ciekawy nie tylko dla branży, ale i publiczności, która interesuje się jej wszelkimi aspektami. Podobnie jak w ubiegłych latach, tegoroczna edycja podejmuje interesujące tematu na wielu płaszczyznach i inspiruje do działania.

Wydarzenie, które już 2 kwietnia odbędzie się w Olivia Business Centre w Gdańsku rozpocznie się dyskusją „Czy praca w branży muzycznej jest dla Ciebie?”. Spotkanie to będzie skierowane do osób zastanawiających się, jak działa biznes muzyczny i czy ten świat w ogóle jest dla nich. Do dyskusji zaproszono przedstawicieli branży, którzy odnieśli w niej sukces i na podstawie własnych doświadczeń opowiedzą m.in. o umiejętnościach, które są wymagane w ich zawodzie, wymaganym wykształceniu i zarobkach. Udział wezmą: Olga Tuszewska (Kayax, managerka Brodki), Łukasz Stasiak (Alkopoligamia, manager Tego Typa Mesa), Jarek Szubrycht (Gazeta Magnetofonowa, Red Bull Muzyka), Karolina Wanat (Warner Music Poland), Łukasz Lubiatowski (Automatik, NoPaper Records) oraz Łukasz Zieliński aka Vacos (Sfinks700).

Kolejnym punktem programu będzie wykład eksperta od negocjacji, Pawła Gołembiewskiego, który choć sam nie słucha muzyki, jaką na Audioriver można spotkać, postara się przełożyć swoje doświadczenie na specyfikę branży muzycznej i podpowiedzieć, jak skutecznie wynegocjować satysfakcjonujące warunki. Do tej pory trenował Reprezentację Polski w Międzynarodowym Turnieju Negocjacyjnym WNR 2015, gościnnie prowadził wykłady i szkolenia z negocjacji biznesowych na UW, SGH czy SGGW w Warszawie oraz na UMK w Toruniu. Jest też autorem wysoko ocenianych wykładów, warsztatów i szkoleń z zakresu negocjacji w biznesie (średnie oceny uczestników z 2016 powyżej 9/10).

Część druga to spotkanie świata elektronicznego – organizatorów wydarzeń, właścicieli klubów i ich bywalców, artystów i ich fanów. Na początek garść informacji na temat międzynarodowego konkursu DJ-skiego, burn Residency. Później rozdane zostaną Nagrody Polskiej Sceny Klubowej MUNOLUDY 2015. Po wręczeniu statuetek odbędzie się debata z laureatami.

Znajdzie się też coś dla audiofilów. Po raz pierwszy w historii Konferencji Muzycznych Audioriver pojawi się także miejsce, w którym będzie można przetestować sprzęt i oprogramowanie muzyczne tak uznanych marek, jak Native Instruments, Korg czy Arturia. „Do współpracy zaprosiliśmy świetnie zaopatrzony sklep 4DJ.pl, którego stoiska na Targach Muzycznych Audioriver organizowanych podczas festiwalu cieszą się dużą popularnością. Postanowiliśmy więc przenieść ten koncept także do naszego wiosennego wydarzenia.” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 17:00. Wejściówki w cenie 10 zł są dostępne na stronie http://audioriver.ebilet.pl. oraz w sieciach Empik. Jak co roku imprezę kończy After Party, które w tym roku odbędzie się w sopockim Sfinksie z udziałem Black Coffee.

Nie ma więcej wpisów