Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy pojawią się w czerwcu w Operze i Filharmonii Podlaskiej podczas piątej edycji Halfway Festival. Do line-upu dołączają: Wilco, Giant Sand, Odd Hugo i Coldair.

Wiadomość o występie Wilco na pewno ucieszyła fanów, ponieważ będzie to pierwszy koncert grupy w Polsce. Zespół powstał ponad dwadzieścia lat temu w Chicago i jest uznawany za jeden z najważniejszych amerykańskich bandów. Początkowo muzyka Wilco była ściśle związana z country i bluesem, jednak z biegiem czasu i tworzeniu kolejnych dziewięciu albumów studyjnych, zespół eksperymentował z różnymi gatunkami muzycznymi i wcielał do swojej twórczości m.in. rock, pop i folk. Do posłuchania ich podczas Halfway Festival zachęca też fakt, że grupa słynie z dużego profesjonalizmu i świetnych występów podczas koncertów.

Giant Sand, którego głównym trzonem jest Howe Gelb, planuję przerwę, a tegoroczna trasa ma być ostatnią.B Zespół pochodzi z Tuscon w Arizonie, a frontman do występów podczas koncertów zaprasza muzyków z Europy i USA. Chociaż grupa nigdy nie przebiła się do głównego nurtu i nie zyskała porażającej popularności, należy wspomnieć, że oprócz posiadania imponującej dyskografii i współpracy z wieloma znanym artystami m.in. z PJ Harvey, Calexico i Vicki Peterson, zespół odznaczył się również dużymi zasługami dla amerykańskiego roots rocka.

Odd Hugo to reprezentanci Estonii. Pomimo wielu koncertów w Europie w Polsce wystąpią po raz pierwszy. Grupa powstała w 2012 roku, a ich muzyka bywa porównywana m.in. do twórczości Jacka White’a i Beirutu.

Obok Julii Marcel kolejnym polskim akcentem będzie koncert Coldair, czyli solowego projektu Tobiasza Bilińskiego. Jego sceniczne doświadczenie obejmuję m.in. występy podczas Primavera Sound w Barcelonie, SXSW w Austin, POP Montreal, CMJ w Nowym Jorku, Canadian Music Week w Toronto i Culture Collide w Los Angeles. W czerwcu pojawi się na scenie razem z Jackiem Prościńskim (perkusja, elektronika) i Emilem Neumannem (gitara).

Posłuchajcie próbki koncertowych możliwości artystów, którzy zagrają w Białymstoku:

Nie ma więcej wpisów