Aurora Aksnes po raz pierwszy została zauważona podczas jednego ze szkolnych koncertów. Już niecały rok później, w 2012 roku, światło dziennie ujrzała jej pierwsza piosenka nagrana w profesjonalnym studio, czyli „Puppet”. Kolejne dwa lata młoda Norweżka czekała, by zostać zauważoną poza granicami rodzinnego kraju. Utwór „Runaway” w samej tylko Wielkiej Brytanii osiągnął milion odtworzeń w serwisie Spotify po zaledwie 6 tygodniach od premiery. Piosenką zachwyciła się także megagwiazda pop – Katy Perry, która później pojawiała się na koncertach Aurory w Los Angeles.

Wybuch popularności tej magicznej dziewczyny nastąpił krótko po wydaniu singla „Running with the wolves” w kwietniu 2015 roku, a przypieczętowany został w grudniu tego samego roku. Wtedy to Norweżka nagrała cover „Half The World Away” z repertuaru Oasis, który pojawił się w jednej ze świątecznych reklam.

Muzyka Aurory to liryczny pop głęboko zanurzony w tak dobrze nam znanych i uwielbianych skandynawskich dźwiękach. W większości jej utworów czai się niepokój i niezwykłą dojrzałość. Teksty skupione są raczej na przeżyciach wewnętrznych autorki niż na błahych historiach miłosnych. Głos Aurory elektryzuje. przyprawia o dreszcze. Trudno się od niego oderwać. Kiedy gościła na scenie Kraków Live Festival zachwyciła zebraną publiczność naturalnością i niezwykłą wręcz emocjonalnością.

Dziś do naszych rąk trafił jej debiutancki krążek „All My Demons Greeting Me as a Friend”. Jest to zbiór dwunastu kawałków, którą znakomitą większość stanowi premierowy materiał. Całość utrzymana w charakterystycznym dla Aurory stylu i klimacie. Niecierpliwie czekam na trasę promującą to niezwykłe wydawnictwo i zapraszam do zasłuchania się w historie norweskich demonów.

Nie ma więcej wpisów