Od wydania ich pokrytego platyną debiutanckiego albumu zatytułowanego „Placebo” mija właśnie 20 lat. Z tej okazji Placebo , wyrusza w światową trasę koncertową, podczas której zaprezentują cały przekrój swojej twórczości.

Pierwsza część trasy 20 Years of Placebo rozpocznie się w Danii 13 października a zakończy w Wembley Arena w Londynie 15 grudnia 2016. W Polsce grupa wystąpi 29 października na warszawskim Torwarze.

To może być jedyna okazja, aby usłyszeć najbardziej wyczekiwane numery, bowiem zespół obiecuje grać utwory pochodzące z wszystkich dotychczasowych płyt. Jak zapowiedział Brian Molko: Powiem, że set lista obejmować będzie piosenki, co do których zarzekałem się, że już ich więcej nie zagram. Nadszedł czas, kiedy uświadomiliśmy sobie, co fani naprawdę chcą usłyszeć. Byli bardzo cierpliwi wobec nas… bardzo rzadko graliśmy nasze najbardziej komercyjne numery. Trasa z okazji 20 rocznicy wydaje się być dobrym momentem, by to zmienić. Taki mamy zamiar. To ma być specjalna trasa przygotowana pod kątem fanów, przy okazji której ponownie sięgniemy do naszego wcześniejszego materiału. Zatem… jeśli chcesz zobaczyć nas grających takie piosenki jak „Pure Morning” czy „Nancy Boy”, których nie graliśmy od prawie 10 lat i których prawdopodobnie już nie zagramy, lepiej przyjdź na nadchodzące koncerty! Mamy też kilka niespodzianek.

Przedsprzedaż biletów ruszy w środę 16 marca o 10.00 na portalu Ticketmaster, a sprzedaż ogólna w piątek 18 marca o 10.00.

Nie ma więcej wpisów