Koncerty w ramach cyklu Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016 zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, przede wszystkim z uwagi na znakomitych artystów zapraszanych do udziału w imprezie. Tym razem w katowickiej Hipnozie wystąpi jeden z najciekawszych przedstawicieli niemieckiej sceny techno – Sascha Funke.

Artystę można zaliczyć do jednego z ważniejszych na niemieckiej scenie elektronicznej ostatnich dwóch dekad. Wraz z Paulem Kalkbrennerem definiował jej brzmienie eksplorując nurty od trance przez house po minimal techno. Niemal każdy z jego albumów zdobywał świetne recenzję i poszerzał grono fanów. Znakomitą kompozycję „Mango”, jak i fragment live setu w jednym berlińskich klubów można było usłyszeć w filmie „Berlin Calling”.

Na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka wystąpił w 2012 roku w duecie z Julienne Dessagne, z którą nagrał album „Unknown”. Tym razem da swój solowy set Sascha 9 kwietnia w Hipnozie. Wcześniej wystąpi Was Glasse, jeden z czołowych DJ-ów polskiej sceny house, który jest także rezydentem tegorocznej formuły Before.

Nie ma więcej wpisów