W 2012 roku pojawili się przedstawiając nam „Śmierć w miękkim futerku”, teraz wracają ze zwyczajną „Niechęcią”. Mowa oczywiście o muzycznym powrocie jazzowej formacji Niechęć, której debiutancki album spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem, a grupa jeszcze przed jego oficjalnym wydaniem wystąpiła m.in. na Open’er Festiwalu.

Niechęć wraca z długo wyczekiwanym następcą „Śmierci w miękkim futerku” – nowy album, zatytuowany po prostu „Niechęć”, ukaże się nakładem Wytwórni Krajowej, a wszyscy którzy zamówią go przed 8 kwietnia otrzymają od razu link do bonusowego utworu ,,Srebrny Strzał”.

Jak dowiadujemy się z oficjalnej informacji „zespół bezkompromisowo wybrnął z syndromu drugiej płyty wyrzucając ją do kosza i… nagrywając od razu trzecią.” Nowa płyta jest jednocześnie mroczna i nastrojowa, agresywna, ale przepełniona muzyczną elegancją. Mnóstwo tu jazzowej improwizacji połączonej z elementami progresywnego rocka i muzyki filmowej, a „jazgotliwy odlot” zarejestrowany na setkę okiełznany jest przez staranną studyjną produkcję. Cała paleta muzycznych barw zamknie się w ośmiu świeżych kompozycjach, których listę znajdziecie poniżej:

1. „Koniec”
2. „Rajza”
3. „Echotony”
4. „Metanol”
5. „Krew”
6. „Widzenie”
7. „Atak”
8. „Trzeba to zrobić”

Nie ma więcej wpisów