Środa 23 marca, okazała się być dniem niezwykle obfitującym w świetne ogłoszenia koncertowe. Informacja przyjemna zwłaszcza dla tych, którzy ponad festiwalowe maratony przedkładają intymne klubowe gigi, podczas których 100% uwagi mogą poświęcić ukochanemu artyście.

Już 13 sierpnia w warszawskim klubie Palladium wystąpi Jake Bugg. Młody Brytyjczyk, który serca publiczności podbijami szczerymi tekstami zatopionymi w klasycznych gitarowych dźwiękach. Rettro brzmienie przywodzi na myśl klasyków brit popu. Jake przywiezie do Polski trzeci w swojej karierze album. Premiera „On My One” zaplanowana jest 17 czerwca, a już teraz można posłuchać singli promocyjnych.

Kierując się na południe, w krakowskiej Tauron Arenie pojawią się uwielbiani przez polską publiczność Kings of Leon. Będzie to ekskluzywny kocert, jeden z zaledwie dwóch do tej pory ogłoszonych na ten rok w Europie. Po trzech występach festiwalowych, będzie to także pierwszy koncert headliningowy w Polsce. Plotka głosi, że jeszcze w tym roku premierę ma mieć kolejny album w dorobku braci Followil. Ciekawostką jest także, że jest to pierwsza impreza organizowana przez nową agencję koncertową – RockloudLive. Jeśli państwo zaczynają tak mocnym uderzeniem, nie mogę się doczekać kolejnych ogłoszeń z ich stajni.

Dwa dni później, we wrocąłwskim Eterze wystąpi natomiast Joss Stone. Niebanalny głos i odważne aranżacje. Zmysłowe soulowe dźwieki to jej znak rozpoznawczy. W Polsce wystąpi w ramach Ethno Jazz Festival. Przywiezie ze sobą siódmy studyjny album „Water For Your Soul”, na którym eksperymentuje z reagge i hip-hopem.

Koncertowo-festiwalowy sezon 2016 już teraz obfituje w muzyczne perełki. A wiele ogłoszeń jeszcze przed nami.

Nie ma więcej wpisów