Wyjątkowy duet, który w zeszłym roku oczarował nas wspólną płytą, właśnie rusza na podbój klubowych scen. Mowa oczywiście duecie Smolik i Kev Fox – obaj są doskonale znani polskiej publiczności zarówno z solowych dokonań, jak i wspólnych projektów.

Kev Fox już podczas swojego drugiego pobytu w Polsce nawiązał kontakt ze Smolikiem, który zaprosił go do współpracy. Wcześniej z powodzeniem zdobywał serca kolejnych słuchaczy intensywnie koncertując w całej Europie. W przypadku Smolika śmiało można mówić o muzycznym geniuszu. Trudno wskazać w jego dotychczasowej twórczości słabe płyty czy utwory. Każda produkcja, której stworzenia się podejmuje to najwyższy poziom artystyczny. W zeszłym roku otrzymaliśmy empiryczny efekt współpracy tych dwóch muzyków – album „Smolik / Kev Fox” – zbiór sentymentalnych kompozycji z charakterem, które opowiadają smutne historie w najpiękniejszy z możliwych sposobów.

Wiosenna trasa promująca wspomniane wyżej wydawnictwo rozpocznie się już 31 marca w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, następnie muzycy w pierwszej kolejności pojawią się w Elblągu, Warszawie i Olsztynie. Łącznie duet zagra 11 koncertów – ostatni z nich odbędzie się 20 maja w Białymstoku. Jeżeli zastanawiacie się czy warto, nie zastanawiajcie się – kupcie bilet.

Pełna lista koncertów:
31.03 – Wejherowo, Filharmonia Kaszubska
01.04 – Elbląg, Mjazzga
02.04 – Warszawa, Palladium
03.04 – Olsztyn, Klubogaleria Arte
09.04 – Opole, NCPP
10.04 – Gdańsk, Stary Maneż
15.04 – Opole Lubelskie, FilmOffo
16.04 – Żory, MOK
17.04 – Poznań, Blue Note
11.05 – Wilanów, Kuźnia Kulturalna
20.05 – Białystok, BokFama

Nie ma więcej wpisów