Białostocki zespół szykuje się do wydania debiutanckiego albumu, którego zapowiedzią jest kolejny premierowy utwór. Krążek „Halflights” ukaże się 6 kwietnia.

Starsabout to kwartet, na który składają się: Piotr Trypus, Tomek Kryjan, Sergiusz Pruszyński i Piotr Ignatowicz. Swoją muzykę określają po prostu, jako alternatywną, ale przysłuchując się bardziej, można u nich dostrzec wpływy post-rocka i art-rocka. Dotychczas zaprezentowali światu dwie EP-ki: „Black Rain Love” i „Live”, wydane odpowiednio dwa lata i rok temu. Natomiast atmosferę przed premierą debiutanckiego albumu, na który będzie się składało siedem utworów, podgrzewają, publikując nowe piosenki. Niedawno podzielili się kolejną, po „Halflight”, „Escaped” i „Sway”, kompozycją, zatytułowaną „Bluebird”. Sami komentują ten utwór tak: „Bluebird – ostatni, najdłuższy i najmocniejszy na całej płycie. Choć początek wcale tego nie zapowiada. Chcieliśmy, żeby studyjna wersja miała w sobie maksimum tego, co wyciskamy z niego na żywo. Nawet bas Ignasia grzeje na fuzzie, ile się dało. Reasumując, jeśli lubicie lub chcecie usłyszeć nasze najbardziej post-rockowe oblicze, to jest to taka nasza mocniejsza wizytówka.”

Materiał z płyty będzie można usłyszeć na premierowym koncercie, który odbędzie się 6 kwietnia w Zmianie Klimatu w Białymstoku.

Nie ma więcej wpisów