Po serii polskich ogłoszeń i świątecznej przerwie Open’er Festival ogłasza kolejnego zagranicznego wykonawcę. Trzeciego dnia festiwalu (01.07) wystąpi Paul Kalkbrenner. Jeden z czołowych przedstawicieli niemieckiego techno zamknie dzień na Main Stage.

Ukształtowany na legendarnych berlińskich klubach E-Werk, Planet i Whale zaczął działalność nieco ponad piętnaście lat temu. Swoją popularność zbudował dzięki kilku albumom wydanym dla prestiżowej wytwórni BPitch Control, ale także dzięki roli Ickarusa – dj, w kultowym filmie „Berlin Calling”. Dziś Paul Kalkbrenner to postać nierozerwalnie związana z berlińską sceną minimal i techno. W ubiegłym roku ukazał się jego najnowszy album „7”. Krążek promowała trylogia teledysków – „Cloud Rider”, „Motherfucker” i „Feed Your Head”. Płyta to także pierwszy materiał wydany sumptem wielkiej wytwórni. Kontrakt z Sony Music odbił się szerokim echem w mediach muzycznych.

Przed nami okres intensywnych ogłoszeń. Organizatorzy zapowiedzieli bowiem, że do połowy kwietnia wyjawią nam wszystkich tegorocznych wykonawców.

Nie ma więcej wpisów