Swoja nazwę zaczerpnęli od duńskich bajek, dla których z powodzeniem mogliby tworzyć nieszablonowy, mroczny soundtrack. Trio Esben And The Witch już w najbliższy poniedziałek 4 kwietnia wystąpi w warszawskiej Hydrozagadace.

Mało która kapela może już na początku swoje kariery pochwalić się kontraktem z legendarną wytwórnią Matador. Im się udało. Pierwsze dwa krążki ukazały się pod szyldem tego właśnie labela, przez co szybko zaczęto porównywać ich do Portishead. Grupa jednak szybko otrząsnęła się z zachwytu i wzięła sprawy w swoje ręce, dzięki czemu trzeci krążek stworzony pod czujnym okiem Steve’a Albiniego (znany ze współpracy z PJ Harvey i Neurosis) ukazał się już w ich własnej wytwórni.

Od samego początku chcieliśmy stworzyć własną przestrzeń wokół zespołu. Pełna kontrola nad artystycznym kierunkiem jest zasadniczą kwestią. Matador niesamowicie nas wspierał, ale czuliśmy, że to był odpowiedni moment, by spróbować własnych sił – mówiła w jednym z wywiadów Rachel Davies.

Trzeci krążek „A New Nature” to doskonałe potwierdzenie muzycznego dojrzewania grupy od czasu wydania singla „Marching Song” z 2010 roku. Album jest prosty i spontaniczny, ale jednocześnie pełen emocji i napięcia, zupełnie jak ich koncerty. W grudniu ubiegłego roku światło dzienne ujrzała EP-ka „We Melted The Wax, Now We Can See „, na której znalazły się 4 utwory w wersjach akustycznych. Pośród nich „Planet Caravan” autorstwa Black Sabbath.

Przez brytyjską grupą wystąpi pochodzący z Gdańska zespół Signal From Europa, która na tym wyjątkowym koncercie zaprezentuje swoje premierowe kompozycje z nadchodzącej EP-ki.

Kiedy: 04.04. (poniedziałek)
Gdzie: Warszawa, Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22,
Start: 20:00
Wstęp: 44 PLN (przedsprzedaż) / 55 PLN (w dniu koncertu)

Nie ma więcej wpisów