W ciągu kilku ostatnich lat polska scena elektroniczna dorobiła się paru projektów, które wyniosły ją na wyższy poziom. Rebeka od początku konsekwentnie wyznaczała własny kierunek, którym sukcesywnie się rozwijała. 18 marca światło dzienne ujrzał ich drugi krążek „Davos”, który grupa promuje właśnie na porywających koncertach. Już 16 kwietnia zawita z tym materiałem w stołecznej Stodole.

Początkowo Rebeka była solowym projektem Iwony Skwarek. W 2010 roku dołączył do niej Bartosz Szczęsny, który miał pomóć przy aranżacjach, a stał się drugą częścią projektu. Rok później wydali swój pierwszy singiel Fail, wydany przez Brennnessel Records dowodzone przez Kamp. Kolejne dwa utwory Stars oraz Nothing To Give ukazały się pod szyldem portugalskiej wytwórni Discotexas. W 2013 roku duet powrócił do Brennnessel Records i opublikował singiel Melancholia.

W miedzy czasie grupa intensywnie koncertowała, ale też pracowała nad debiutanckim materiałem. Wydaną w 2013 roku Helladą zapewnili już sobie miejsce w czołówce najlepszych polskich projektów elektronicznych. Wydanym kilka tygodni temu krążkiem Davos potwierdzają tylko swoją pozycję i zaskakują coraz bardziej. Nadchodzące koncerty to spora niespodzianka dla publiczności. Rebeka wraca bowiem z nowymi aranżacjami starych utworów i zupełnie nową formą premierowego materiału.

Kiedy: 16 kwietnia (sobota)
Gdzie: Klub Stodoła, Warszawa
Wstęp: 45pln (stojące), 65pln (balkon) od 26 marca 52 pln (stojące), 72pln (balkon)
Start: 20:00

Nie ma więcej wpisów