„Albo Inaczej” to międzygatunkowy projekt muzyczny, w ramach którego wkrótce zostanie wydana druga płyta. Pierwsza osiągnęła status złotej w miesiąc i cieszyła się uznaniem starszych i młodszych słuchaczy, budując międzypokoleniowy, muzyczny most.

Kolejny etap tego muzycznego projektu to płyta z remixami utworów, które pojawiły się na ubiegłorocznym wydawnictwie. Jak mówią osoby związane z projektem – Wszystko zaczęło się od tego, że pół roku temu Lessless, utalentowany producent zajmujący się muzyką basową, od dubstepu i d’n’b po UK garage, przyniósł nam remix „Stresu” z „Albo Inaczej”. W naszych głowach pojawił się pomysł. Skoro zderzyliśmy już hip hop z jazzem, teksty raperów z głosami legend polskiej piosenki, to co stoi na przeszkodzie, żeby do projektu zaprosić producentów muzyki różnych gatunków i dać im oryginalne ścieżki do zremiksowania? Nowy pomysł przerodził się w pełnoprawny projekt, z którym będziemy mogli się zapoznać już niebawem.

Na remixowej odsłonie „Albo Inaczej” usłyszymy kompozycje, nad którymi pracowali m.in. Kixnare, Małe Miasta, Kuba Karaś z The Dumplings, KVBA czy Szogun.

Premiera albumu już 16 kwietnia. Tego dnia w warszawskim barzeStudio odbędzie się impreza promująca wspomniane wydawnictwo. Zagrają m.in. Kwazar, Małe Miasta, Wasabi, Lux Familiar i Teielte.

Poniżej możecie sprawdzić remix utworu „Stres” autorstwa Lesslessa oraz klubowy klip do remixu numeru „Jest jedna rzecz” (na płycie „Albo Inaczej” wykonywał go Zbigniew Wodecki) autorstwa Kuby Karasia z The Dumplings.

Nie ma więcej wpisów