Reni Jusis, która zaczynała karierę u boku Yaro, nagrała następnie kilka znakomitych autorskich albumów, które trwale zapisały się w historii polskiej muzyki popowej i tanecznej. Teraz wraca na scenę z nowym longplayem po 7 latach przerwy! Jeden z najbardziej oczekiwanych albumów tego roku, „Bang!”, ukaże się już 15 kwietnia.

Dojrzewając w swoim artystycznym rozwoju pokazała słuchaczom kilka swoich muzycznych twarzy: czuła funk („Zakręcona”), rapowała („Przepraszam bardzo” na bitach DJ-a 600V), produkowała kawałki w stylu londyńskiego 2 Step/garage („Nie dokazuj, nie dokazuj miły”) i 6 minutowe elektro-suity na „Trans Misji”. Potem zasiadła przy fortepianie pokazując bardziej refleksyjną, dramatyczną stronę swej natury wydając płytę „Iluzjon”. Reni Jusis nie nagrała nigdy dwóch podobnych do siebie płyt – w roku 2016 będzie równie zaskakująco.

W listopadowym felietonie House-Nation Poland – wspominając jeden z jej najciekawszych albumów, czyli „Elektrenikę” – miałem nadzieję na jej rychły powrót do tanecznych korzeni. I ten powrót właśnie ma miejsce – Reni wraca na klubowe parkiety!

Siódmy album ikony naszej elektroniki jest efektem współpracy z trójmiejskim producentem tworzącym pod pseudonimem Stendek. Gościnnie pojawiają się też M.Bunio.S (Dick4Dick) oraz Kuba Karaś (The Dumplings). „Bang!” niesie za sobą echa świeżych nurtów najnowszych klubowych trendów w pełnej gamie brzmieniowej: od eksperymentalnego techno poprzez elektro-house aż po retro pop czy elementy spoken-word. Reni bawi się stylistykami i zaprasza do swojego indywidualnego świata.

Zapraszamy na pierwsze koncerty, na których artystka zaprezentuje nowy materiał na żywo. W zupełnie nowej koncertowej odsłonie na scenie wspierać ją będą Stendek (elektronika) i Frodo (perkusja), a o wrażenia wizualne zadba VJ emiko. Spodziewajcie się nowych utworów oraz remiksów kilku klasycznych przebojów Reni Jusis.

Najbliższe występy to:

15.04 – MIŁOŚĆ, Warszawa
16.04 – SFINKS700, Sopot
23.04 – BLUE NOTE, Poznań (Podczas TBA Music Showcase na festiwalu Enea Spring Break)

Nie ma więcej wpisów