Każdy z ich koncertów to wyjątkowe audiowizualne show. Na wiosenną trasę duet przygotował zupełnie nowe aranżacje utworów z debiutanckiego albumu.

Marcin Cichy i Igor Pudło po znakomicie przyjętym krążku „Transit” nie osiedli na laurach i pracują już nad kolejnym materiałem, który częściowo może już pojawić się na nadchodzących koncertach. Skalpel jak zawsze zadba też o odpowiednią oprawę wizualną. W trakcie występu w B90 będzie można podziwiać nowe wizualizacje.

SKALPEL na pierwszych dwóch albumach przełożył na język współczesnej elektroniki brzmienie i klimat polskiego jazzu z lat 60.i 70., tworząc muzykę o wyrafinowanej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym. Nowa płyta „Transit” to zbiór pomysłów i muzycznych inspiracji zebranych podczas podróż po kontynencie europejskim i obu Amerykach. „Transit” to dla nich zmiana, przejście, transformacja, ale również komunikację. I jak zawsze komunikację dźwiękową.

Grupę supportować będzie grupa MISS IS SLEPPY projekt łączący beat maszynę, gitarę basową i elektyrczną oraz, hipnotyzujący wokal połączony z dźwiękiem banjo.

Kiedy: 15 kwietnia (piątek)
Gdzie: Gdańsk, B90 (ul. Doki 1)
Start: 20:00
Wstęp: 40 / 50 PLN

Nie ma więcej wpisów