Do tegorocznej edycji Warsaw Challenge dołączyli Masta Ace oraz Ghostface Killah. Impreza odbędzie się w dniach 7 – 8 maja na Placu Defilad.

Masta Ace to legenda nowojorskiego rapu, człowiek uznawany za jednego z najbardziej inspirujących i technicznie utalentowanych raperów w historii kultury hip-hopowej. Jest wymieniany jednym tchem wraz z m.in. Rakimem, KRS-Onem, Big Daddy Kanem, Slick Rickiem czy Kool G Rap jako MC, dla którego liryczny przekaz był priorytetem własnej twórczości. Eminem uważa go za jednego ze swoich rapowych autorytetów. Masta Ace aktywnie działa na hip-hopowej scenie już od 1988 roku. Artysta ma na koncie m.in. wydawnictwa kolaboracyjne, jak i solowe płyty. Jego ostatnia solówka, pt. „MA Doom: Son of Yvonne”, pochodzi z 2012 roku. Muzyk wystąpi w ramach Warsaw Challenge 7 maja.

Dzień później gwiazdą wieczoru będzie członek legendarnego nowojorskiego kolektywu Wu-Tang Clan – Ghostface Killah. Raper rozpoczął solową karierę w 1996 roku – wtedy też premierę miał jego debiutancki album „Ironman”. Od tamtego czasu artysta wydał kilkanaście albumów – zarówno solowych, jak i kolaboracyjnych. W ubiegłym roku raper wydał dwie płyty: „Sour Soul” (wraz z grupą BADBADNOTGOOD) oraz „Twelve Reasons To Die II” (producentem krążka jest Adrian Younge).

Polska grupa artystów, którzy zasilili tegoroczny line-up Warsaw Challenge również jest imponująca. W trakcie dwóch dni wydarzenia usłyszymy koncerty Otsochodzi, Grubsona, duetu Rasmentalism, Quebonafide, Łony i Webbera wraz z zespołem The Pimps, a także Wzgórza Ya-Pa 3, z którymi gościnnie wystąpi Numer Raz.

Nie ma więcej wpisów