Piotra Blaka doskonale zna ten, kto lubi Sorry Boys. Muzyk zaprezentował ostatnio pierwszą odsłonę swojej solowej twórczości – muzycznie i emocjonalnie zupełnie różnej od tego, do czego przywykliśmy słuchając kawałków wspomnianego Sorry Boys. Czekając na najnowszy album zespołu, możemy rozkoszować się dźwiękami projektu BLAK.

Sygnowany nazwiskiem artysty utwór „Take Me Home” nagrany jest wspólnie z Agatą Jaworską z Soul Connection Gospel Group. Kawałek jest dedykowany ojcu Piotra, który – jak sam muzyk wspomina – podarował mu pierwszą gitarę i nauczył go na niej grać. Sam projekt powstał z potrzeby wyrażenia się muzycznie w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Warto w tym miejscu dodać, że Piotr odpowiedzialny jest nie tylko za kompozycję, ale także za produkcję.

Klip do premierowego kawałka powstał z archiwalnych taśm 8mm, na których widzimy tatę Piotra, zaś montażem teledysku zajął się Maciej Puczyński. Sam utwór „Take Me Home” jest nieco duszny, mroczny i na swój sposób hipnotyzujący. Wysoki, niezwykle czysty, wręcz krystaliczny wokal przedziera się delikatnie przez zamglone, klimatyczne dźwięki dawkując słuchaczowi emocje, powoli budując napięcie. Po pierwszym przesłuchaniu można się uzależnić – przekonajcie się sami:

Nie ma więcej wpisów