W ostatni tydzień lipca po raz pierwszy w Polsce z nową wokalistką Edith Frances wystąpi kanadyjski duet Crystal Castles. Wraz z nimi w Płocku zameldują się także m. in.: Richie Hawtin, Caspa & Rusko, Black Sun Empire, Kölsch live, Cyantific, Seba feat.Robert Manos, Antigone live, Francois X oraz Xtrah.

Crystal Castles to niesforne dziecko kanadyjskiego producenta i multiinstrumentalisty Ethana Katha. Do 2014 roku było kojarzone także z jego arcycharakterystyczną wokalistką – Alice Glass, która odeszła z formacji po nagraniu trzech doskonale przyjętych przez publiczność albumów. Rok później jej miejsce zajęła Edith Frances, którą to możemy usłyszeć w dwóch udostępnionych do tej pory kawałkach: „Frail” i „Deicide”. Na pewno podczas występu w Płocku Crystal Castles zaprezentuje więcej nowego materiału, szczególnie, że kolejny, czwarty krążek grupy w drodze.

Bezdyskusyjną petardą wśród zapowiedzianych w tym rzucie artystów jest Richie Hawtin. Kanadyjczyk od ponad piętnastu lat zaznacza swoją obecność w świecie muzyki elektronicznej. Z jednej strony rozgrzewa publiczność swoimi tanecznymi setami techno jako Plastikman , promuje wielu młodych artystów wokół swoich labeli Plus 8 i M_nus, tworzy instalacje dźwiękowe do audiowizualnych spektakli, a jakby tego było mało – kreuje nowe rozwiązania technologii DJ-skiej (autor programu Final Scratch), wychodząc z założenia, że warto udoskonalać obecne i popychać muzykę klubową w przyszłość. Hawtin wielokrotnie bywał i ciągle jest główną gwiazdą najbardziej prestiżowych festiwali oraz imprez klubowych na świecie. W Płocku miał okazję pojawić się trzy lata temu, a w 2015 gościł na krakowskiej edycji Unsounda jako artysta-niespodzianka.

Dwaj pozostali zapowiedziani reprezentanci tech-house to związany z wytwórnią Kompakt Kölsch, który na Audioriver przyjedzie z występem live oraz duet Antigone & Francois X. Panowie w lutym tego roku wydali wspólną EP-kę „We Move As One” – zdaje się, że kojarzonego z mrocznym techno Antigone zobaczymy od nieco jaśniejszej strony.

Angielski duet Caspa & Rusko, który po latach wraca do wspólnej pracy, z pewnością pokaże co nowego w zapomnianym nieco dubstepie piszczy. Scenę drum’n’bassową zasilą Black Sun Empire (Holandia), Seba z wokalistą Robinem Mansonem, Cyantific i Xtrah. Dwaj ostatni to debiutanci na płockiej scenie

Przypominamy, że dotychczas ogłoszeni artyści festiwalu to: Jamie Woon, Sigma live, Calyx & TeeBee, Danger live, Dillinja, Dub Phizix & Strategy, Dubfire: Hybrid live, Four Tet, Frederic Robinson live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Ilario Alicante, Jaguar Skills, Leftfield, Mefjus, Nu:Tone & Logistics, Octave One live, Recondite live, Scuba, Shackleton presents Powerplant, Sterac aka Steve Rachmad, Sven Väth, Trade (Blawan & Surgeon) live, Vrilski (Vril & Voiski) live.
W tym roku festiwal zaplanowany jest od 29-31 lipca 2016 i będzie to jego jedenasta edycja.

Nie ma więcej wpisów