Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy Emilii Plater 51 w Warszawie niestety musi się ze swojego miejsca wyprowadzić. Przyszłość budynku, który w ostatnich latach na nowo został polubiony przez mieszkańców Stolicy i nie tylko, stoi pod znakiem zapytania – prywatny właściciel planuje wyburzenie tego dawnego pawilonu meblowego. Zamknięcie ostatnich trzech wystaw nastąpi wieczorem w niedzielę 1 maja, zaś pracownicy Muzeum i uczestnicy Nocy Muzeów wspólnie opuszczą budynek o godzinie 23:55 w sobotę 14 maja.

Wcześniej Co Jest Grane 24 i Muzeum Sztuki Nowoczesnej zorganizuje w murach Emilii imprezę pożegnalną, która właściwie jest wstępem do szeregu wydarzeń żegnających miłośników tego wyjątkowego miejsca. Szóstego maja Emilią zawładnie muzyka. Na scenie pojawią się m.in. Kamp!, Soniamiki, Organek czy Wojciech Bąkowski, a na zakończenie wieczoru do tańca porwie nas Jedynak z Flirtini.

Nie zabraknie także miejsca na akcje artystyczne przygotowanie specjalnie na tę okazję przez Kwiaciarnię Grafiki (pracownię, która zaprojektowała neon poświęcony pamięci Davida Bowiego, który zawiśnie na Dworcu Gdańskim) oraz będzie można odbyć multimedialny spacer po samym budynku Muzeum.

Jak wspominałam, impreza Co Jest Grane 24 i MSN to jedynie wstęp do wydarzeń żegnających się z budyniem Emilii. Pełen program znajdziecie na stronie Muzeum. Obecność obowiązkowa!

Kiedy: 6 maja (piątek)
Gdzie: Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ul. Emilii Plater 51)
Start: 20:00
Wstęp: 20 PLN

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów