Jakob jest stawiany w pierwszym rzędzie pionierów post-rocka obok Mogwai, Explosions in the Sky czy Russian Circles. Nowozelandzkie trio wkrótce powróci do Polski na jedyny koncert. 6 maja zagra w warszawskiej Hydrozagadki.

Grupa po raz pierwszy wystąpiła w Polsce w maju minionego roku. Teraz powraca w to samo miejsce ze swoim ostatnim krążkiem zatytułowanym „Sines”, wydanym jesienią 2014 po ośmiu latach przerwy. Tym sposobem, będąc drugi rok z rzędu na europejskiej trasie, Jakob próbuje wynagrodzić fanom lata milczenia. – „Po zakończeniu trasy z ISIS w 2008 roku rozpoczęliśmy pracę nad nowym materiałem, ale kilka miesięcy później musiałem przejśc operację nadgarstka. Potem wróciliśmy do koncertowania, co spowodowało kolejne urazy. Te przerwy wstrzymywały proces tworzenia i nagrywania nowego materiału” – wyjaśnia perkusista Jason Johnston.

Nowy materiał przyciąga na koncerty tłumy i udowadnia znakomitą formę grupy. Jak sam przyznaje Johnston – „Ten album jest na pewno naszym najbardziej eklektycznym i dopracowanym krążkiem. Czy jednak najbardziej kompletnym? Nagrania, które znalazły się na „Solace” powstały bardzo naturalnie, ten album jest bardzo spójny. Ja postawiłbym je na równi

Tego wieczoru na scenie nowozelnadzkiej grupie będzie towarzyszył pochodzący z Bolesławca zespół Tsima, który często porównuje się do cięższej odmiany Tides From Nebula. Grupa ma na swoim koncie EP-kę „Juniper”, która podsumowała pierwszy rok jej działalności. Rok później ukazał się minialbum „Shatter”. Obecnie trwają prace nad następcą „Shatter”, który prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku.

Kiedy: 06.05. (piątek)
Gdzie: Warszawa, Hydrozagadka (ul.11 Listopada 22)
Start: 20:00
Wstęp: 45 PLN / 50 PLN

Nie ma więcej wpisów