Promowanie muzyki w dzisiejszych czasach to naprawdę trudna sprawa. Nic dziwnego, że kolejni artyści prześcigają się w pomysłach na dotarcie do swoich fanów. Radiohead dla przykładu postanowili zniknąć z internetu.

O co chodzi? Nie do końca wiadomo. Od dłuższego czasu docierają do nas informacje, jakoby kolejny studyjny album zespołu był już skończony i gotowy do publikacji, jednak konkretów wciąż brak. Potwierdzeniem, że coś jest na rzeczy może być fakt ostatniej aktywności grupy w mediach społecznościowych. Albo… jego brak. Zespół postanowił wymazać swoją historię, dlatego z konta grupy na Facebooku, Twitterze czy Instagramie zniknęło wszystko. Dodatkowo kilku(nastu/dziesięciu/set…?) fanów z Wielkiej Brytanii dostało pocztą kartki, które prawdopodobnie również zapowiadają nowy album.

To nie pierwszy raz kiedy Radiohead postanowili pójść pod prąd. Wydali już przecież album za darmo, poprosili o co łaska w zamian za plik do ściągnięcia krążka z torrentów, dlatego znikanie z sieci nie zaskakuje aż tak bardzo. Poza tym pustka nie trwała wcale tak długo. Dziś Instagram zespołu zaćwierkał – na koncie Radiohead pojawił się jeden wpis video, który przedstawia śpiewającego ptaka. O co w tym wszystkim chodzi? Prawdopodobnie przekonamy się w najbliższych dniach.

Nie ma więcej wpisów