Domoffon Festiwal powraca po udanym ubiegłorocznym debiucie. Impreza organizowana w kompleksie pofabrycznym OFF Piotrkowska w Łodzi ma służyć integracji środowisk niezależnych, ugruntowaniu ich tożsamości oraz upowszechnianiu kultury alternatywnej w świadomości masowego odbiorcy. W tym roku wydarzenie rozrosło się do dwudniowego eventu i odbędzie się 26-27 sierpnia.

Headlinerem tegorocznej edycji będzie Wire – zespół, który obok zeszłorocznej gwiazdy The Fall uważany jest za jednego z pionierów nowej fali. Miejsce w historii zapewnili sobie płytami „Chairs Missing” i „154”, lecz w ostatnim czasie udowadniają, iż nadal mają wiele do zaoferowania. Za jednym zamachem nagrali dwie dobrze przyjęte płyty – „Wire” (2015) oraz tegoroczną „Nocturnal Koreans”. Na drugiej, która ukazała się raptem niecałe dwa tygodnie temu, zespół zwalnia tempo i eksploruje mroczniejsze, bardziej psychodeliczne rejony. Na scenie pojawi się także Zola Jesus, Amerykanka, którą brytyjskie media zdążyły już mianować odnowicielką i nową królową subkultury gotyckiej. Na ostatnim albumie „Taiga” (2014) artystka zorientowała jest już jednak bardziej na mainstreamowy pop.

Po raz pierwszy w Polsce pojawi się uważana za objawienie ostatnich miesięcy Megham Remy ze swoim projektem U.S. Girls. Charakterystycznego połączenia melodyjności i muzycznego zgiełku, a także przenikających się dziewczęcych głosów z przesterowanymi gitarami dostarczy kanadyjskie No Joy. Z nową płytą przyjedzie do Łodzi prezentujące taneczną elektronikę z pogranicza electro, techno i industrialu SHXCXCHCXSH. Stawkę jak na razie zamyka przedstawiciel polskiej sceny – Król.

Nie ma więcej wpisów