Na początku roku islandzkie trio zaskoczyło pierwszym singlem w języku angielskim zapowiadającym nadchodzącą płytę. Teraz kolektyw odsłania kolejny fragment nowego materiału.

Prawie 6-minutowy tytułowy utwór „Black Lights” podobnie, jak większość materiału został zarejestrowany w kilku miejscach. Rozproszeni po całej Europie muzycy nowe utwory komponowali m.in. w Irlandii, Berlinie i Reykjavíku, gdzie zdobywali fragmenty nagrań dub techno, IDM’u i breakbeat’u. Dopasowując do tego delikatne tekstury otoczenia, linie syntezatorów i dyszący, magnetyczny głos Jófríður stworzyli hipnotyczną mieszankę zapowiadającą nową jakość Samaris.

Producent i jednocześnie muzyk Samaris Þórður „Doddi” Steinþórsson powiedział: „Pamiętam, że zbliżał się czas zarejestrowania demo zatytułowanego „Nofríður”. Ponieważ Jófríður nie było wtedy na miejscu, jednym z dźwięków jest mój śpiew przez vocoder. Ja i Jófríður udaliśmy się do Irlandii i nagraliśmy tam demo z wokalem, a potem ostateczną zbiorową wersję wokalną dograliśmy w Londynie. Oryginał trwał 15 minut, mogliśmy słuchać pętli godzinami, więc ostateczny układ utworu był trudny do ustalenia. Musieliśmy opuścić kilka dźwięków i melodii”.

Nowy album w całości ma pojawić się już 10 czerwca. Tymczasem poniżej można posłuchać pełnej wersji drugiego singla.

Nie ma więcej wpisów