Rolo Tomassi od 11 lat wyznacza kierunki na scenie mathcore’owej i pokazuje jej najróżniejsze oblicze. Już 9 maja wystąpi wraz z George Dorn Screams promującym swój ostatni album na scenie gdańskiego B90.

Brytyjska grupa nigdy nie trzymała się jednego stylu i przez wszystkie lata swojego istnienia zahaczała o najrozmaitsze gatunki, w tym delikatniejsze, bliższe post-rockowi, bardziej przestrzenne, wyciszające. Dzięki wyjątkowo energicznym i żywiołowym koncertom zespół dorobił się przydomku „insane hardcore acrobats”, co z pewnością potwierdzi ich zbliżający się występ w B90. Grupa wciąż promuje wydany na początku 2015 roku album „Grievances”.

Dwa lata po wydaniu albumu „Ostatni dzień” George Dorn Screams powraca z szóstym studyjnym krążkiem, który zaprezentuje po raz pierwszy na żywo. „Spacja Kosmiczna” to kolejny już w dorobku George Dorn Screams album w całości z tekstami po polsku. Jedynym utworem w języku angielskim jest „Culprit Comfort” z gościnnym udziałem amerykańskiego songwritera Krista Kruegera, znanego z projektów Southerly czy Yardsss. Muzycy po raz pierwszy spotkali się kilka lat temu na Low-Fi Festivalu w Bydgoszczy. Wtedy udało się nawiązać kontakt, który przy okazji nowego albumu przerodził się w muzyczną współpracę. W utworze Krist wciela się w rolę wokalisty.

Kiedy: 09.05. (poniedziałek)
Gdzie: Gdańsk, B90 (ul. Doki 1)
Start: 20:00
Wstęp: 35 PLN / 40 PLN

Nie ma więcej wpisów