Zapowiadana wczoraj przez samego artystę, a oczekiwana od długiego roku, płyta Jamesa Blake’a ukazała się dzisiaj w nocy. Album „The Colour in Anything” (poprzednio jako „Radio Silence”, która to nazwa ostatecznie okazała się tytułem otwierającego krążek utworu) to 17 nowych utworów na trwającej ponad godzinę trackliście.

W zeszłym tygodniu londyńskie ulice zaczęły się pokrywać kolorowymi zapowiedziami zbliżającego się wydawnictwa, chwilę wcześniej w swoim programie na antenie BBC Radio 1 Blake przedstawił swój drugi po „Modern Soul” utwór. Wczoraj do sieci trafiły trzy nowe nagrania – wspomniane już „Radio Silence”, „My Willing Heart” oraz nagrana wspólnie z głównodowodzącym Bon Iver kompozycja „I Need a Forest Fire”. Wszystkie one pojawiły się do odsłuchu na kilka godzin przed oficjalnym wypuszczeniem w świat całego albumu. A ten znaleźć można oczywiście w serwisach streamingowych takich jak iTunes czy Spotify, a już niedługo będzie można pewnie nabyć kopię fizyczną krążka.

Możemy już jednak zweryfikować pewne podawane wcześniej informacje. Z samych słów artysty wynika, że do ostatecznego pojawienia się Kanye Westa na albumie nie doszło, a utwór „Timeless” przybrał ostatecznie formę pozbawioną uczestnictwa rapera. Dodatkowo współautorem kompozycji na płycie okazuje się milczący od zbyt długiego czasu Frank Ocean. W tym wypadku pomoc i inspiracje były obustronne, bo sam Blake pojawi się też w jakiejś formie na (zapowiadanym na zeszłe lato) drugim albumie muzyka.

Póki co możemy się cieszyć nowym wydawnictwem Brytyjczyka. Posłuchajcie „I Need a Forest Fire” i zabierzcie się za  „The Colour in Anything”.

Nie ma więcej wpisów