Hannah Rodgers to dziewiętnastoletnia singer-songwriterka pochodząca z londyńskich przedmieść – południowej dzielnicy Chipstead. Artystyczny pseudonim Pixx przyjęła na cześć swojej babci.

Hannah urodziła się w rodzinie mającej muzyczne korzenie, już od najmłodszych lat towarzyszyła jej pasja do tworzenia, którą obserwowała m.in. dzięki rodzicom grającym na gitarze i układającym utwory. Talent Pixx został szybko dostrzeżony i swoje umiejętności miała szansę doskonalić w mieszczącej się niedaleko rodzinnego domu, artystycznej placówce The BRIT School, do której uczęszczały m.in. Adele, Katie Melua i Amy Winehouse.

Niecodziennie zdarza się aby absolwent szkoły od razu dostał się pod skrzydła słynnej wytwórni muzycznej, ale taki właśnie los spotkał Pixx. Jej twórczością zainteresowała się brytyjska 4AD, która od końca lat 80. jest główną osią awangardowych brzmień, mając na koncie współpracę mi.n. z Cocteau Twins, Dead Can Dance, czy Grimes.

Debiutancka EP-ka Pixx – „Fall In”, zawierająca cztery utwory wprowadzające w jej muzyczny świat, ukazała się w 2015 roku. Młoda artystka podkreśla swoje inspiracje takimi muzykami jak: Bob Dylan, Joni Mitchell, Aphex Twin, Nick Drake i Anne Briggs. EP-kę można zaliczyć do eksperymentalnej części indie rocka, świetnie łączy dźwięk akustycznych gitar z subtelną elektroniką, ale uwagę zdecydowanie przyciąga niezwykłe brzmienie głosu. Pixx pisze teksty, które w większości dotyczą rozstania i różnych odcieni miłości. Uzupełnieniem utworów na pierwszym wydawnictwie są klipy nakręcony na południowym wybrzeżu Anglii oraz okolicach, bardzo mroczne, tajemnicze i melancholijne – niczym z filmów Davida Lyncha w połączeniu z gotyckimi powieściami, idealnie wpisujące się w klimat piosenek.

Pixx będzie można usłyszeć w Polsce we wrześniu podczas Soundrive Fest.

Nie ma więcej wpisów