Łowicki Ł Festiwal zadebiutował w minionym roku i już wtedy pokazał, że nie zamierza być jednorazowym wydarzeniem. Oddolna inicjatywa lokalnych działaczy, której główną ideą jest prezentacja i promocja twórczości artystów związanych z nurtem alternatywnym oraz niszowymi polskimi wytwórniami powoli wpisuje się w mapę kulturalną. Jednym z artystów, którzy 13 sierpnia wystąpią na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury jest ogłoszone właśnie We Draw A.

Tworzony przez duet Piotra Lewandowskiego (m.in. IndigoTree) oraz Radka Krzyżanowskiego (Kamp!) projekt ma na swoim koncie dwie epki oraz rewelacyjnie przyjęty debiut „Moments” z 2014 roku. Album zebrał doskonałe recenzje, zyskał fanów, którzy odnaleźli na płycie coś więcej niż tylko electro pop, a We Draw A zagrali dwie duże trasy promujące wydawnictwo. To właśnie na koncertach muzyka WDA nabierała nowego charakteru. Po dość piosenkowym wstępie duet wpadał w trans, z minuty na minutę coraz głębiej zapadając się w krainę techno, ku uciesze zgromadzonej publiczności.

Półtora roku po wydaniu debiutanckiego „Moments”, muzycy już w innym punkcie . Na sklepowe półki trafia ich drugi album, którym nie gonią za trendami i nie powiela rozwiązań znanych z debiutu. Wracając do studia chcieli uchwycić żywy, improwizowany moment wspomnianych występów, ale jednocześnie założeniem nie było wymyślanie się od nowa. „Ghosts” to kontynuacja wątków zapoczątkowanych na „Moments” z dużą dawką progresu, który nie pozwala mówić o jakiejkolwiek stagnacji. Osiem premierowych kompozycji zawiera w sobie esencję twórczości zespołu i na swój sposób próbuje zmierzyć się z tematem śmierci i końca, po których zostają już tylko tytułowe duchy. W warstwie tekstowej to płyta o śmierci (osoby, związku czy uczuć), a w szczególności o momentach „przed” i „po”.

Nie ma więcej wpisów