Zespół Glass Animals niebawem wypuści w świat drugą w swojej karierze płytę. Już dziś możemy posłuchać pierwszej zapowiedzi nowego materiału – singla „Life Itself”.

Wydany w 2014 roku album „Zaba” był jednym z najciekawszych debiutów ostatnich lat, a grupa zjednała sobie rzesze fanów podczas licznych koncertów i festiwali, tym samym oczekiwania na kolejną porcję muzyki stale rosły. Dave Bayley – wokalista grupy, powiedział, że nadchodząca płyta będzie traktowała o nieco bardziej przyziemnych sprawach i będzie mocniej „ludzka”. Dodaje też, że napisane piosenki opowiadają o prawdziwych ludziach i wydarzeniach, jednak uspokaja, że zespół zachowa też nieco tajemniczości i egzotyki z „Zaby”. Inspiracją do utworów było życie w trasie koncertowej, otaczanie się różnymi ludźmi, przebywanie każdej nocy w innym mieście, zasłyszane historie i przeżyte przygody.

Nowy album będzie nosił nazwę „How To Be A Human Being”, dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, jednak według zapewnień zespołu płyta jest już skończona.

Posłuchajcie pierwszego singla:

Nie ma więcej wpisów