music is ... muzyka z najlepszej strony.

Ostatni zagraniczni artyści na Audioriverze

Fatima Yamaha / mat. prasowe

Fatima Yamaha / mat. prasowe

Audioriver powoli domyka swój tegoroczny line-up, zdradzając ostatnich zagranicznych artystów, którzy wystąpią pod koniec lipca na płockiej plaży oraz ogłaszając specjalny polski projekt Natalii Nykiel & duetu RYSY, który przygotowany został specjalnie na okazję festiwalu.

Do grona headlinerów dołącza młodziutka (22 lata) Brytyjka Ella Eyre, którą świat poznał dzięki wielkiemu radiowemu hitowi Rudimental – „Waiting All Night”, gdzie po raz pierwszy zaprezentowała szerszej publiczności swój charakterystyczny, lekko chropowaty głos. W sierpniu 2015 wydała własny pełnowymiarowy album, pokazujący, że stać ją na dużo więcej niż tylko stanie w cieniu innych gwiazd, a rok wcześniej zajęła drugie miejsce w prestiżowym plebiscycie BBC Music Sound, przegrywając tylko z Samem Smithem. Debiutancka płyta „Feline” dotarła aż na czwartą pozycję UK Albums Chart, a pochodzące z niej utwory jak „If I Go”, „Comeback” czy „Together” szybko przenikły do świata ambitnego popu. Swoje możliwości Ella pokaże w Płocku na scenie głównej, gdzie oprócz wokalistki pojawi się też cały zespół.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi grupa C2C – kolektyw, który aż cztery razy z rzędu zwyciężył w konkursie DMC World Competition i jest prawdziwą legendą w świecie turntablizmu. Poza scratchowaniem i odkrywaniem nowych możliwości instrumentalnych gramofonu wszyscy członkowie grupy są rozpoznawalni solowo lub jako twórcy innych projektów: 20syl i DJ Greem to hip-hopowa grupa Hocus Pocus, a Atom i Pfel wspólnie grają również jako Beat Torrent.

Nurt muzyki house prezentować będą: debiutujący w Polsce The Martinez Brothers oraz Danilo Plessow, czyli Motor City Drum Ensemble, który wystąpi na współtworzonej z T-Mobile scenie Electronic Beats. Obok niego pojawi się tam też Fatima Yamaha – relatywnie nowa, ale już bardzo gorąca postać na elektronicznej scenie. Niech nie zmyli Was nazwa projektu – za tym żeńskim i portugalsko-japońskim pseudonimem stoi bowiem mężczyzna – pochodzący z Holandii Bas Bron, który utwór „What’s A Girl To Do?” wylansował ponad 10 lat temu, ale zauważony został dopiero przed rokiem. Wtedy to też ukazał się jego pełnowymiarowy album „Imaginary Lines”.
Fanów brzmień z pogranicza techno i house’u może zainteresować ogłoszenie Fabio Florido , który dał się poznać zarówno dzięki swoim produkcjom, jak i rezydenturze na słynnych imprezach ENTER Richiego Hawtina.

Według informacji od organizatorów Audiorivera, brzmień z nurtu drum&bass będzie więcej niż kiedykolwiek w historii festiwalu. Zagraniczną część programu Last.fm Hybrid Tent zamyka Neonlight oraz specjalny projekt Jubei & SP:MC Present Zones. Jubei, znany zarówno z produkcji solowych oraz współpracy z innymi renomowanymi producentami (Breakage, Alix Perez, Youngsta), do Płocka także przyjedzie w towarzystwie SP:MC, z którym razem tworzą projekt Zones.

Specjalnym projektem, który powstał na potrzeby Audiorivera jest kooperacja duetu RYSY, który zawojował przed rokiem rynek interesującym tanecznym albumem „Traveller” oraz ekscentrycznej Natalii Nykiel – wokalistki, która szturmem wdarła się na największe sceny zyskując uznanie słuchaczy i krytyków. Jej album „Lupus Electro” został wyprodukowany przez Michała „Foxa” Króla i zarejestrowany we współpracy m.in. z Kasią Nosowską, co wróży naprawdę solidną produkcję i daje nadzieje na barwny show.

Na koniec przypominamy, że jedenasta już edycja Audiorivera będzie odbywać się w dniach 29-31 lipca 2016. Dwudniowe i trzydniowe karnety kosztują kolejno 230 i 290 zł, ale wiadomo przecież, że ogłoszony dotąd skład jest wart każdej ceny.

zobacz także

dodaj komentarz

Ładowanie ...