Gitarowe riffy i połamane bity oraz pionierzy nurtu nekropolo to kolejne propozycje na tegorocznym Ł Festiwalu. Do składu imprezy, która odbędzie się 13 sierpnia w Łowiczu dołączają dwa zespoły: The Pau i Nagrobki.

The Pau to projekt Pauliny, która koncertowanie rozpoczęła w 2015 występując z utworami do których tekst napisała wraz z Jankiem Ptakiem. Początkowo na scenie pojawiała się tylko z gitarą, a bity odtwarzała z telefonu komórkowego. Zagrała w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce. Na koncercie w Gdańsku poznała perkusistę Cygi Kondratowicza, z którym od zimy 2016 gra w duecie.

Duet Nagrobki tworzą znani m.in. z zespołu Gówno muzycy Maciej Salamon i Adam Witkowski. Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty większości piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej materii zespół jest bardzo konsekwentny. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów – od starego polskiego big beat’u przez gitarowy noize, zimną falę, a nawet wczesny black metal. W lutym 2016 zespół Nagrobki otrzymał nagrodę pomorskiej Gazety Wyborczej Sztorm roku w dziedzinie kultury.

Nie ma więcej wpisów