29 maja na polskim kanale BBC Brit pojawił się nowy Top Gear. Z okazji premiery BBC Brit wspólnie ze Smolikiem inaugurują muzyczny projekt napędzany mocą samochodowych silników.

Od 4 czerwca przez dwa tygodnie polscy fani Top Gear mogą przesyłać dźwięki wydawane przez swoje samochody – od ryku silników, przez klaksony aż po dźwięk mrugających świateł awaryjnych. Nadesłane przez maniaków motoryzacji odgłosy, wraz z klasycznymi instrumentami i elektroniką, będą miały szansę być wykorzystane w unikalnej muzyczno-motoryzacyjnej kompozycji przygotowanej przez Smolika. Smolik planuje stworzyć utwór, który będzie wykorzystywał klasyczne instrumenty oraz wachlarz dźwięków elektronicznych, który artysta urozmaici muzyką płynącą z naszych samochodów.

„Jestem wielkim fanem motoryzacji, więc kiedy zaproponowano mi udział w tym nietypowym projekcie z okazji premiery Top Gear w BBC Brit, poczułem, że to zdecydowanie wyzwanie dla mnie. Zabawa i badanie, jak muzyka i samochody mogą współgrać, by w efekcie stworzyć piękną kompozycję z wykorzystaniem dźwięków dostarczonych przez fanów, to ukłon w stronę wszystkich szaleńców, dla których życie bez motoryzacji nie istnieje oraz dla programu, który kochają”. – przyznaje Smolik.

Wszystkie szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej BBC Brit.

Nie ma więcej wpisów