Do tej pory wystarczyły tylko dwie EP-ki i kilka pojedynczych utworów, żeby zdobyć miano najbardziej obiecującego młodego artysty. Miał zaledwie 17 lat kiedy zaczynał, a swój dziewiąty koncert w życiu zagrał na drugiej półkuli – w gdańskim B90. Teraz pnie się coraz wyżej i właśnie udostępnia kolejny utwór zapowiadający jego debiutancki longplay.

Thomston na początku tego roku nawiązał współpracę z wokalistką Wafia, której głos można usłyszeć w utworze „Window Seat”. Teraz wyrusza z nią we wspólną trasę po Australii i otworzy jej koncerty m.in w Sydney i Melbourne. Teraz swoim nowym utworem „Float” przełamuje konwencje dotychczasowej twórczości, porusza coraz trudniejsze tematy w tekstach i wprowadza nowe elementy do swojej muzyki.

Sam artysta przyznaje, że „Float” opowiada o uczuciu odpowiedzialności za zranienie, złamanie kruchej osoby. Kogoś, kto nigdy nie był w związku, kto kwestie zaufania, ​​nie będzie uzależniać od złamanego serca tak, jak inni ludzie. To osoba, która całe życie żył ograniczony granicach lądu, kto po raz pierwszy zbliżył się do oceanu i przekroczył własne granice.

Świeża, wciągająca końcówka „Float” wznosi Thomstona na wyższy poziom i jednocześnie napędza wielkie nadzieje na jego zbliżającej się debiutancki, który ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Nie ma więcej wpisów