Po niespodziewanej premierze „Past Lives”, która miała miejsce pod koniec kwietnia panowie z Local Natives postanowili podzielić się kolejnym utworem z nadchodzącego albumu.

„Fountain of Youth” to definitywnie kawałek, który ma szansę zostać swego rodzaju hymnem tego lata, bo hymnem młodości jest z założenia. Wybrzmiewające w refrenie „We can do whatever we want, we can say whatever we mean” mówi samo za siebie. Jak mówią członkowie zespołu: „utwór ten powstał w czasach cynizmu przedstawianego jako realizm; kiedy świat dookoła nas powoli się rozpada. Jednak koniec końców chodzi o to, że to właśnie my mamy stworzyć ten świat, bo jest jeszcze wiele do zrobienia i nie możemy stracić nadziei”. Podczas słuchania „Fountain of Youth” naprawdę warto wsłuchać się w tekst, zaufajcie mi.

„Villainy”, „Past Lives” oraz „Fountain of Youth” znajdą się na trzecim studyjnym albumie zespołu – „Sunlit Youth” – którego premiera zapowiedziana jest na 9 września. Album został nagrany podczas wypraw zespołu do Tajlandii oraz Nikaragui i składać się będzie z 12 utworów.

Nie ma więcej wpisów