Dokładnie za tydzień – 14 lipca – startuje największy czeski festiwal i bezpośredni konkurent rodzimego Open’era – Colours Of Ostrava. Czterodniowe święto muzyki odbędzie się zaledwie 30 kilometrów od granicy polsko-czeskiej.

Postindustrialna sceneria, gwiazdy światowego formatu, bliskość i brak granic – to główne atuty Ostravy. W tym roku na terenie Huty Dolní Vítkovice będziemy mieli szansę zobaczyć m.in. ANOHNI, Tame Impala, Aurora, Kodaline, Sun Glitters, Of Monsters and Men, Kiasmos, The Vaccines czy Underworld. Nie zabraknie polskich akcentów – swoje występy zapowiedzieli Artur Rojek, Maria Peszek czy Brodka. Colours of Ostrava nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny. Na festiwalu przeplatać się będą praktycznie wszystkie brzmienia – od alternatywy, indie, poprzez jazz i reggea kończąc na folku.

Pełen program dostępny jest na stronie festiwalu, gdzie można zapisać interesujące występy i wyeksportować do własnego kalendarza. Swój program można ułożyć również w aplikacji mobilnej.

Warto pamiętać, że część koncertów i spotkań odbędzie się w Auli Gong – byłym zbiorniku gazu, który został przekształcony przez architekta Josefa Pleskota w wielofunkcyjną salę. Na wydarzenia odbywające się w jej wnętrzu należy zarezerwować osobną wejściówkę (jej koszt to niecałe €1,5). Oprócz Auli Ostrava kryje w sobie o wiele więcej zaskakujących miejsc (chociażby Bolt Tower czy Kopalnia Dul Hlubina), dlatego plan dnia u południowych sąsiadów może być wypełniony porannym zwiedzaniem i późniejszym koncertowaniem.

Wciąż można zakupić czterodniowe karnety w cenie 409 zł oraz jednodniowe bilety za 229/245 zł.

Nie ma więcej wpisów