Organizatorzy łowickiej imprezy domykają line-up. Na zakończenie zaserwowali dwa projekty: prezentujący połączenie elektroniki i poezji, katowicki projekt Brzoska i Gawroński oraz doskonale znane już Komety.

„Duet” w poszerzonym składzie live pochodzi z Katowic i w swojej muzyce łączy poezję z elektroniką. Zespół swoją działalność rozpoczął w 2011 roku. Rok później nakładem Instytucji Kultury Ars Cameralis ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Nunatak”. W maju tego roku zespół wydał drugą płytę zatytułowaną „Słońce, lupa i mrówki”. Na niej gościnnie pojawili się m.in. Mikołaj Trzaska czy Wojtek Kucharczyk. Oba wydawnictwa szybko zdobyły uznanie nie tylko recenzentów.

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii – Lesława w roku 2002. Od tego czasu warszawska grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Wydarzeniem okazał się debiutancki mini-album „Komety” z 2003 roku, który rozpętał nad Wisłą modę na rockabilly.

13 sierpnia w Łowickim Ośrodku Kultury wystąpią także We Draw A, Nagrobki, Wild Books, The Pau oraz The Saturday Tea.

Nie ma więcej wpisów