Królowa brytyjskiej muzyki alternatywnej, która zaczarowała polską publiczność na tegorocznym Open’er Festivalu, wraca do naszego kraju na jedyny koncert.

PJ Harvey od ponad 20 lat czaruje świat swoim wyjątkowym, artystycznym spojrzeniem. Nie boi się w swej twórczości poruszać tematy trudne czasem wręcz kontrowersyjne. O albumie „Let England Shake” wydanym w 2011 roku mówiła już nie tylko Wielka Brytania, ale cały niezależny rynek muzyczny. W tym roku, po 5 latach przerwy, PJ powróciła z dziewiątym w swojej karierze longplayem „The Hope Six Demolition Project”, będącym odpowiada na problemy dzisiejszego świata. PJ porusza tematy wojen, biedy, niesprawiedliwości czy rozwarstwienia społeczeństwa. Inspiracją stały się jej podróże do takich miejsc jak Kosowo czy Afganistan.

Polscy fani będą mogli znowu posłuchać i zobaczyć PJ na żywo już 12 października, na warszawskim Torwarze. To będzie kolejne, niezwykłe widowisko bogate hipnotyzujące gesty i dźwięki, które przyciągną maksymalne skupienie publiczności. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej jej najnowszy album.

Nie ma więcej wpisów