Koncertowa oferta Trójmiasta z każdym tygodniem poszerza się o kolejne, absolutnie unikatowe wydarzenia. W gdyńskim porcie za kilka dni startuje druga edycja cyklu „Koncertów z widokiem na świat”, w ramach którego wystąpi reprezentacja młodej muzycznej alternatywy.

„Koncerty z widokiem na świat” promują artystów, którzy przybyli z różnych stron świata do Polski, zabierając ze sobą cząstkę kultury rodzimego kraju, a także muzyków z Polski, którzy poszukując nowego brzmienia i inspiracji poza granicami, osiągnęli uznanie i popularność. Większość zespołów to elektryzująca mieszanka kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest właśnie muzyka. Ich twórczość pokazuje, jak muzycy pod wpływem podróży i emigracyjnego doświadczenia rozwijają swoją artystyczną świadomość, odnajdując indywidualne brzmienie. Tegorocznych koncertów nie da się jednoznacznie sklasyfikować – to podróż przez różne gatunki, od indie rocka przez neofolk po alternatywę.

Serię „Koncertów z widokiem na świat” na tarasie Muzeum Emigracji już 21 lipca otworzą wschodzący liderzy indie rocka w Polsce, grupa BeMy. Na jej czele stoją urodzeni w Tuluzie bracia o polskich korzeniach Mattia i Elie Rosinski, którzy mają polskie korzenie. Studia muzyczne ukończyli w prestiżowej szkole Academy of Contemporary Music w Anglii. Karierę muzyczną zdecydowali się rozpocząć w Polsce. W kwietniu tego roku wydali debiutancką płytę „Grizzlin’”, która powstała we współpracy z jednym z najlepszych polskich producentów muzycznych Bogdanem Kondrackim, znanym ze współpracy z Moniką Brodką i Dawidem Podsiadło.

Koncerty odbędą się w jedynej w swoim rodzaju przestrzeni – na tarasie Muzeum Emigracji z widokiem na gdyński port i horyzont. 18 sierpnia to wyjątkowe miejsce odwiedzi także polsko-brytyjskie trio Sister Wood, nowy projekt perkusisty Łukasza Moskala, napędzającego takie zespoły jak m.in. Zakopower czy solowy skład Nosowskiej oraz sióstr Rachel i Sary Wood, będących od dekady na londyńskiej scenie muzycznej, występujących m.in. z Nigelem Kennedym. Z kolei tydzień później, 25 sierpnia wystąpi doskonale znaną polskiej publiczności polsko-kanadyjski duet Paula i Karol, znany z mieszkanki zwariowanego folku.

Bilety na wszystkie koncerty w cenie 10 zł są dostępne na stronie internetowej www.polska1.pl oraz w kasie muzeum.

Nie ma więcej wpisów