Na polskiej scenie tanecznej debiutuje swoim pierwszym singlem „Lawina” duet PIONA. Jest to jednak tylko pozorny debiut: obaj muzycy mają za sobą wiele lat doświadczenia klubowego – występowali zresztą do niedawna pod nazwą Rawski & iRobot – o ich ubiegłorocznym urodzinowym hymnie festiwalu Audioriver pisałem zresztą w felietonie House-Nation Poland we wrześniu. Wtedy też pojawił się w sieci ich remiks piosenki „Deja Vu”, który wybrał sam kompozytor – kultowa postać disco i hi-NRG – Giorgio Moroder.

Przypomnę, że już w listopadzie 2015 w wytwórni Kayax ukazał się remix piosenki Smolika i Keva Foxa ” Run”

Teraz PIONA debiutuje autorsko w barwach Kayaxu singlem „Lawina” z gościnnym udziałem Ptakovej – całą EP-ka zapowiadana jest na jesień.

Ptakova tak mówi o współpracy przy „Lawinie”: To był szybki strzał. Któregoś dnia Tomek napisał do mnie z pytaniem, czy chciałabym coś z nimi podziałać. Nie mogłam odmówić! Po przesłuchaniu próbki utworu, czułam już w głębi serca i głowy, że tekst spłynie na mnie jak lawina i… tak też się stało. Parę dni później tekst był gotowy. Jeszcze tylko kilka poprawek, prób i błędów, i voila! Tomasz i Igor są super! Mega pozytywna energia, wsparcie i głupie żarty towarzyszące tej współpracy sprawiły, że chce się z nimi tworzyć – nie ma innej opcji.

Za mix nagrania odpowiedzialny jest Rafał Malicki ( Mosqitoo, Boya Chile, Monika Lewczuk), a teledysk wyreżyserowała Marta Kacprzak (Motion& Picture Stories).

Ten singiel ma duży komercyjny potencjał – usłyszycie go na parkietach house’owych klubów i (oby) w stacjach radiowych tego lata.

Nie ma więcej wpisów