Ponad pół roku temu w sieci pojawił się krótkometrażowy film z serii „Legendy Polskie”, który przedstawia w alternatywny sposób legendę o Smoku Wawelskim i Szewczyku Dratewce.

Jednym z bardziej zaskakujących fragmentów ścieżki dźwiękowej wspomnianego wyżej filmu był kawałek „Cichosza” Grzegorza Turnaua w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego – ostry, nieco psychodeliczny, zupełnie nie przypominający oryginału. Niestety piosenka była udostępniona jedynie we fragmencie – aż do teraz.

Grupa Allegro, która jest odpowiedzialna za powstanie filmów z serii „Legendy Polskie” właśnie udostępniła CAŁĄ „Cichoszę” do pobrania zupełnie za darmo na tej stronie. Bierzcie śmiało bo warto!

Projekt „Legendy Polskie” powstał dzięki współpracy Allegro z Platige Image oraz Fish Ladder. „Smok” został wyreżyserowany przez samego Tomasza Bagińskiego, więc jak można się było spodziewać, obraz zrobił niemałe wrażenie. Zarówno pomysł na nową interpretację legendy jak i samo wykonanie z wykorzystaniem efektów specjalnych zasługuje na uwagę i zachęca do obejrzenia kolejnych części serii. W grudniu ubiegłego roku Allegro przedstawiło legendę „Twardowsky”, najprawdopodobniej to nie jest ostatni z filmów jaki się pojawił.

Nie ma więcej wpisów