Ci którzy martwią się o brak zapowiedzianego materiału Franka Oceana być może pocieszy fakt, że inny twórca na którego album czeka się mocno niecierpliwie, nie zamierza trzymać fanów jako zakładników. Bon Iver zaprezentują w piątek swój najnowszy materiał. Wszystko odbędzie się w czasie występu na festiwalu Eaux Claires w rodzinnym mieście Vernona.

Poza tą informacją nie mamy żadnych wytycznych dotyczących swobodnego odsłuchu dla wszystkich zainteresowanych. Zamiast konkretnej daty premiery trzeciego krążka, w sieci pojawiły się tylko tajemniczo brzmiące i dziwnie wyglądające zapowiedzi czegoś więcej. W zeszłym tygodniu wszystkie profile społecznościowe grupy zmieniły swój wygląd, a w części zaprezentowanych grafik (chociażby tu) jak i na stworzonym właśnie muralu pojawia się liczba 22. W pokazanym jeszcze pod koniec lipca teaserze (zatytułowanym #22days) można się dopatrzeć także dwóch innych słów – math oraz mahalia. Wizualna całość znacząco różni się od tego, do czego przyzwyczaił nas Justin Vernon.

Ostatnio Vernon objawił się jako jeden z organizatorów dwudniowego muzycznego wydarzenia, które łączy aż osiemdziesięciu artystów. Pierwsze dwa dni października w berlińskim Funkhaus Studio staną się okazją do posłuchania radosnego jamowania i prezentacji nowego materiału wielu zgromadzonych tam twórców. Wszystkie informacje, łącznie z ceną biletów, możecie sprawdzić na tej stronie.

Nie ma więcej wpisów