Smutne wiadomości napłynęły 1 sierpnia od projektu Ptaki: Bartek i Jaromir poinformowali na Facebooku o tym, że postanawiają zakończyć działalność artystyczną pod wspólnym szyldem. Swoją decyzję panowie motywują faktem, że wspólny cel ich projektu, to jest nagranie płyty opartej na samplach, został osiągnięty i każdy z nich pragnie pójść w swoją stronę.

Rzeczywiście, debiutancki album grupy – „Przelot”, został wydany w zeszłym roku przez wytwórnię Transatlantyk Records. W czternastu kawałkach wykorzystali ponad 300 fragmentów, głównie sampli z polskich nagrań winylowych, utrzymanych w różnorodnych stylistykach: dubowej, housowej czy trip-hopowej. Na pierwszy krążek długogrający Ptaków ich fani czekali dość długo, ale w tym czasie The Phantom i Funkoff absolutnie nie próżnowali, dostarczając między innymi swój międzynarodowy hit „Krystyna” (wydany w The Very Polish Cut-Outs) czy „Marek”. Oprócz klubów we wszystkich większych polskich miastach odwiedzili też z dj-setami m.in. Moskwę, Berlin, Londyn oraz festiwale Unsound i Opener.

Aktualnie wiadomo, że połowa duetu – Bartosz Kruczyński (The Phantom), pracuje nad projektem Pejzaż, który w dużej mierze też będzie opierał się na samplach (udostępnione zostały już dwa numery), a Jaromir (Funkoff) rozpoczyna działalność jako Karara.

Ostatni występ Ptaków zaplanowany jest na 19 sierpnia w warszawskiej Barce.

Nie ma więcej wpisów