Synthpopowy duet Red Emprez wydał w maju swój kolejny album, zatytułowany „Reborn”. Utrzymany w klimacie lat osiemdziesiątych krążek jest dopiero trzecim w dwunastoletniej karierze białostoczan. Adam i Mike nie nagrywają często, ale zwykle gdy już to robią, wynik jest co najmniej dobry. Tak było z debiutanckim „On the Leash” – mrocznym i hałaśliwym, mocno industrialnym, ale na swój sposób przebojowym. „Clubgirls and Poofs” nie spuszczał z industrialnego tonu, dodając dodatkowo wątki new romantic. Nad obiema płytami unosiła się mgiełka electroclashu, mocno ograniczająca szanse na dotarcie do przypadkowego słuchacza.

W opozycji do agresywnego brzmienia dwóch pierwszych płyt stoi stonowany i ejtisowo – synthpopowy „Reborn”. Album nie tylko dojrzały, ale też w pewnym sensie przełomowy, bo w końcu otwierający duetowi drogę do świadomości nie tylko wielbicieli mrocznego electro, ale też Depeche Mode i Pet Shop Boys. Szorstkie brzmienie jednak nie zniknęło zupełnie i momentami podbija brzmienie albumu, utwierdzając w przekonaniu, że Adam i Mike swoich korzeni nie odcięli.

Infuzja to nowy punkt na mapie Białegostoku. Umieszczona w nowoczesnym biurowcu kawiarnia jest świetnym miejscem na dobrą kawę i lekką przekąskę, ale też idealną lokacją na koncerty, a to za sprawą ogromnego tarasu o powierzchni stu dwudziestu metrów kwadratowych. Artyści nie mogą narzekać na brak przestrzeni, a widzowie mają szansę zobaczyć koncerty w innej od klubowej scenerii.

Jako rozgrzewkę przed koncertem Red Emprez można potraktować występ Sary Al-Shokliya, laureatki szansy na sukces, która wystąpi tydzień wcześniej w towarzystwie Bartosza Niedźwieckiego i Przemka Turowskiego. Artystka zaprezentuje własne interpretacje znanych kompozycji w klimatach indie popu, neo-soulu i trip-hopu.

Kto: Sara Al-Shokliya
Kiedy: 12 sierpnia (piątek)
Gdzie: Białystok, Infuzja (ul. Świętojańska 12A)
Start: godz. 20:30
Wstęp: 10 zł

Kto: Red Emprez
Kiedy: 19 sierpnia (piątek)
Gdzie: Białystok, Infuzja (ul. Świętojańska 12A)
Start: godz. 20:30
Wstęp: 10 zł

Nie ma więcej wpisów