Gdynia zaprasza na koncerty z widokiem na świat. Już 18 sierpnia na tarasie Muzeum Emigracji odbędzie się drugi z koncertów w ramach cyklu. Tym razem będzie można zobaczyć polsko-brytyjski projekt Sister Wood.

Charyzmatyczny perkusista z Polski i dwie Brytyjki, których talent muzyczny zachwycił m.in. lidera Coldpla. Sister Wood to nowey projektu perkusist Łukasza Moskala oraz pochodzących z Wielkiej Brytanii sióstr Rachel i Sary Wood. Moskal to doskonale znany w Polsce muzyk, który nagrywał z Zakopower, Tworzywem Sztucznym, Kasią Nosowską i Justyną Steczkowską. Rachel i Sarah Wood od dekady występują na brytyjskiej scenie, m.in. z Nigelem Kennedym. W 2009 roku jako SahReal wygrały konkurs Make It, Break It, w którego jury zasiadał m.in. lider Coldplay, Chris Martin. Jury doceniło ich wspaniałe głosy, świetne teksty oraz umiejętność tworzenia klimatycznych, przejmujących utworów.

Muzycy poznali się w Londynie i szybko rozpoczęli współpracę, która od razu przyniosła znakomite efekty. Za pierwszy singiel „Under Covers” otrzymali nominację do Fryderyka 2015 w kategorii „fonograficzny debiut roku”. W marcu 2015 wydali płytę „Language Barriers”, po której media ogłosiły zespół muzyczną nadzieją roku. Mocne bębny Łukasza Moskala znakomicie uzupełniają klawisze Sary Wood i skrzypce Rachel, całość dopełniają piękne wokale sióstr. Muzyka Sister Wood to oszczędne aranżacje, świeże, chwytliwe kompozycje i oniryczny klimat.

Kiedy: 18.08. (czwartek)
Gdzie: Gdynia, (ul. Polska 1)
Start: 19:00
Wstęp: 10 zł

Nie ma więcej wpisów