Wszystko stało się jasne – zaprezentowany wczorajszej nocy premierowy materiał z trzeciego albumu Bon Iver zostanie wydany 30 września za pośrednictwem wytwórni Jagjaguwar. Krążek nosi nazwę „22, A Million” i będzie to pierwsze od pięciu lat wydawnictwo najpopularniejszej grupy Justina Vernona.

Ujawniona została także tracklista z nadchodzącej płyty oraz dwa utwory. Pierwszym jest potraktowany w nieco innej formie niż oryginalnej opener „22 (OVER S∞∞N) [Bob Moose Extended Cab Version]”, którego fragment mogliśmy usłyszeć w opublikowanym ostatnio teaserze. Drugim jest trzyminutowy (a co ciekawsze, oznaczony i tak jako wydłużony) utwór „10 d E A T h b R E a s T ⊠ ⊠”. Jedno co można wyróżnić w zaprezentowanych tytułach to duże skupisko liczb i niecodziennych znaków. Swoją drogą chyba nikt nie spodziewał się, że koncepcyjnie grupa podąży tak bardzo w kierunku stylistyki vaporwave czy witch house.

Od czasu ukazania się płyty „Bon Iver, Bon Iver” w 2011 roku, Vernon nie próżnował. W jego dyskografii widnieją albumy paru innych zespołów – Volcano Choir, The Shouting Matches (oba ukazały się w 2013 roku) i stworzonego projektu o nazwie Jason Feathers. Jego wokalne i muzyczne występy można było podziwiać na płycie „Yeezus” Kanye Westa oraz EP-ce „Enough Thunder” i najnowszym albumie Jamesa Blake’a, nagrał też utwór do filmu „Wish I Was Here”. Ostatnio w teledysku do „Friends” Francis and the Lights dał się także poznać jako wybitny tancerz.

Więcej informacji na temat „22, A Million” znajduje się w opublikowanym na stronie zespołu liście.

Tracklista:
01. 22 (OVER S∞∞N)
02. 10 d E A T h b R E a s T ⊠ ⊠
03. 715 – CRΣΣKS
04. 33 “GOD”
05. 29 #Strafford APTS
06. 666 ʇ
07. 21 M♢♢N WATER
08. 8 (circle)
09. ____45_____
10. 00000 Million

Nie ma więcej wpisów